De man met de bolhoed deel 2

koffie tradioneel

Het was een heerlijk zonnige zomermorgen, de wind, de zon, de heerlijke bomen zorgden dat het aangenaam was in het woonkamertje van de zusjes Ter Slavinck, genoeglijk nipten ze aan hun eerste kopje koffie van die dag en doopten bijna synchroon hun roomboterkoekje in het kopje dat nu voor de helft was leeggedronken.

Wat denk jij Greta, is het een gezin of een alleenstaande die bij ons komt wonen? Dacht Allegonda hardop. Greta werd ruw uit haar gedachten getrokken door die vraag….. Ja, daar had ze natuurlijk ook over nagedacht. Als het maar geen jonge kinderen zijn, die de hele nacht jengelen, of pubers die met deuren slaan, of een pianist die de hele nacht oefent, of een trompettist die de hele avond toetert. Oh, Allegonda, we hadden het juist zo heerlijk rustig.

De zusjes tuurden uit het raam en waren weer in hun eigen gedachten verzonken en zagen een zwarte auto stoppen voor het grachtenpand. Dadelijk stonden ze op en keken uit het raam, met hun neus op het glas geplakt, maar zagen niks meer, zou dat de nieuwe bewoner zijn?

Die middag reed Kalkarm en zonen voor met een bestelbusje. Mannetjes met gereedschapskoffertjes stapten uit en beklommen de trap. Er werd geboord en geklopt en gezaagd en gezongen met op de achtergrond een radio die wereldhits uitzond en de zusjes Ter Slavinck werden draaierig en hoofdpijnachtig bij al dit lawaai en gingen met watjes in de oren even op bed liggen om zich te onttrekken aan al dit lawaai.

Trudy Den Herder
Vervolgverhaal, de man met de bolhoed.

Over Trudy

Woest als vloed, rustig als eb, glinstert als zilver met soms een beetje aanslag.
Dit bericht werd geplaatst in Uncategorized en getagged met , , , , . Maak dit favoriet permalink.

8 reacties op De man met de bolhoed deel 2

  1. Rob Alberts zegt:

    Kalkarm en Zonen, waar ken ik die familie ook al weer van?
    Mooi de afleveringen vervolgen elkaar snel.
    Vriendelijke groet,

  2. Zilvertje zegt:

    Dat was Krankarm, is een deel van een fiets, dit is Kalkarm, vond ik wel toepasselijk voor klusmannen. Maar ik geef toe, het is weinig verschil.

  3. logbankje zegt:

    Een rustige zomerochtend, hoe waren die ook al weer
    Buren heb je helaas niet voor het uitkiezen.
    De werklui deden hun werk fluitend met de Bank show natuurlijk.
    dat de zusjes Ter Slavinck daar draaierig en hoofdpijnachtig van werden. Hans

  4. terrebel zegt:

    Mooi vervolg en lekker geschreven!

  5. Dirk zegt:

    Ten eerste van harte gefeliciteerd met Blanc.
    oh oh oh De oude vrijsters Slavinck die weten niet wat hun overkomt, als de dames er nu nog maar tegen kunnen al opwinding in de straat.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s